Hormon modülasyon tedavisi

Hormon modülasyonu nedir?
Buna hormonal seviyelerde düzenleme de denilebilir. İnsan vücudu tarafından yaşlılıkta tam olarak üretilemeyen hormon düzeylerinin en uygun seviyelerini saptayarak, bu düşük düzeyleri ilave hormon tedavisiyle normal seviyelere getirmek.Yaşlanmanın en önemli faktörlerinden biri, zamanla hormon düzeylerinde oluşan azalmadır. Özellikle HGH (insan büyüme hormonu) düzeyi, gençlik çağındaki seviyenin 1/5’ine kadar düşmekte ve hücreler yaşlanmaktadırlar. Hormon modülasyonun amacı, bu hormonal düzeyleri bağışıklık sistemimizin en güçlü ve metabolizmamızın en yüksek seviyede olduğu yaş düzeyine getirmektir.

Hormon modülasyon tedavisi programı ne zaman sonuç vermeye başlar?
Bu süre kişiden kişiye değişmekteyse de, bazıları kendilerindeki değişimi birkaç haftada hissedebilir. Uygun sonuçların alınabilmesi için 3 ile 6 ay beklenmelidir.

Hormon modülasyon tedavisi programına hangi yaşta başlanır?
Programın estetik cerrahi, uygun egzersizler ve besinsel düzenleme bölümlerine başlamak için belirli bir yaş sınırı yoktur. isteyen her yetişkin her yaşta başlayabilir. Hormon üretimi azalmaya başlayıncaya dek, hormonal modülasyon tedavisine gerek duyulmaz.

Detaylı, tam kan ve hormon testleri,ayrıca bazı değerlendirmeler, bize hormon seviyelerinde azalmanın başladığını gösterir. Kişilerin farklı yapıları gereği farklı ihtiyaçları bulunmaktadır, bu nedenle kişilerin hormon modülasyon tedavileri de farklı düzenlenir. Estetik düzeltmeler ise tedavi sırasında yapılabilir.

İnsan büyüme hormonu (HGH) nasıl uygulanır? Ağızdan mı, damardan mı?
Ağız yoluyla kullanılabilen ilaç formları bulunmakla beraber, HGH için en ideal yol enjeksiyon yani damar yoludur. Çok küçük bir plastik enjektör ile karın bölgesine kolay bir şekilde uygulanır.

HGH büyüme hormonu güvenli mi, bir organda büyüme yapabilir mi,  kanser riskini artırır mı?
İnsan büyüme hormonu (HGH), olgunluk dönemindeki insanda, hücre onarımı ve canlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu hormonun yokluğunda, hücrelerde onarım,iyileşme ve canlılığın devam ettirilmesi tam olarak sağlanamaz.
Aynı şekilde çocuklarda bu hormon azlığına bağlı olarak gelişen cücelik durumlarında, eksikliğin yerine konulması ile büyüme ve gelişme uyarılabilirken, yetişkin çağlarda herhangi bir büyüme görülmemektedir.
Ayrıca herhangi bir kanser veya tümöral dokunun gelişimi ile insan büyüme hormonu (HGH) arasında ilişki bulunmamaktadır. Tam tersine, ‘immun’ yani bağışıklık sistemini güçlendirip, zihinsel ve fizyolojik aktiviteyi artırarak yaşlanma sonucu oluşan pek çok hastalığa karşı bizi savunmaktadır. Şimdiye kadar yayınlanan 2000’den fazla bilimsel yayında, bu hormonun tümöral büyüme yaptığını ileri süren hiçbir delil bulunmamaktadır.

Author: admin

1 thought on “Hormon modülasyon tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.