Anti-Aging tedavi nedir?

Yaşamın uzatılabilirliği için çalışan hekimler, cerrahlar, genetikçiler, biyologlar, kimyagerler yaşlılığa karşı savaşta büyük ilerleme kaydettiler. Estetik cerrahlar ise bu konuda son sözü söyleyen insanlar oldular.

Anti- aging tedavi, erkeklere ve kadınlara gençlik yıllarındaki canlılık ve enerjilerini yeniden kazandıran, daha sağlıklı ve uzun yaşam sürmelerini sağlayan multidisipliner (çok yönlü) bir yaklaşımdır.

Anti- aging tedavi dört önemli öğesi olan bir tedavi programıdır;

Birinci öğe estetik cerrahi olup, yaşlanmanın deri ve deri altı yağ dokusundaki olumsuz etkilerini düzeltir.

İkinci öge, eksik hormon seviyelerini düzeltmeyi amaçlayan endokrinoloji yani hormon bilimidir.

Üçüncü öge , uygun beslenme yani diyet programıdır.

Dördüncü öge ise, kondisyon artırmaya yardımcı olan fiziksel egzersiz programlarıdır.

Anti- aging tedavisi, yaşlanmayı önleyip geciktirmekle kalmayıp, yaşlanma sürecini tersine çevirip gençleşme ve rejenerasyon denilen yenilenmeyi de sağlar. Biyolojik dozları aşmadan ve birlikte verildiğinde daha etkili olan hormon modülasyon tedavisi ile sportif egzersizler ve özel beslenme programları da eklendiğinde kişilerde önemli değişiklikler olur.

Bunlar örnek olarak; Zihinsel aktivitelerde çarpıcı bir yükselme. Hafıza ve konsantrasyon gücünde artma. Hastalıklarla mücadelede etkinlik. Adale kitlesinde yüzde 8 artışla birlikte, yağ kitlesinde yüzde 15 azalma. Fiziksel kondisyonda iyileşme. Zindelik, canlılık, deride kalınlaşma ve gerginlik yanında cinsel performansta artış.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.